NASI KANDYDACI

Żaneta Andrzejewska

Okręg wyborczy nr 1 - LUBASZ, ulice: Biwakowa, Bolesława Chrobrego, Jeziorna, Kościelna, Lawendowa, Letniskowa, pl. Ks. Kanonika J. Kędzierskiego, Plażowa, Przystań, Rekreacyjna, Różana, Spacerowa, Stajkowska, Strumykowa, Turystyczna, Urlopowa, Wakacyjna, Wczasowa, Wypoczynkowa.

Mam 49 lat, jestem mężatką i mam  trzech synów, w tym dwóch niepełnosprawnych. Chłopcy wymagają  całodziennej opieki, ale dzięki pomocy bliskich, mogę sobie pozwolić na działalność społeczną. Przez 4 lata pełniłam funkcję Przewodniczącej Rady Gminy.  Moim priorytetem jest ułatwienie życia wszystkim tym mieszkańcom, którzy mają problemy w poruszaniu. Jeśli zostanę radną kolejnej kadencji, moim celem będzie m.in. kontynuacja działań na rzecz osób niepełnosprawnych. Widzę interesy całej gminy, a nie tylko mojego okręgu. Jestem otwarta na ludzi, dostrzegam problemy innych i staram się zawsze im pomagać. Mam nadzieję, że moje zaangażowanie, pracowitość oraz poświęcenie zostaną docenione i w przyszłej kadencji. Kontynuujmy to, na co ciężko pracowaliśmy w minionych 4 latach, wykorzystajmy istniejącą infrastrukturę do polepszenia codziennych warunków. Liczę na Państwa w tych wyborach!

Andrzej Nowak

Okręg wyborczy nr 2 - LUBASZ, ulice: Kolejowa, Nowa, Parkowa, Pod Lipami, Wiejska. SŁAWIENKO.

Mam 71 lat i od 36 lat jestem mieszkańcem Lubasza. Jestem żonaty i mam pięcioro dorosłych dzieci. Moją pasją jest wędkarstwo. Od wielu lat jestem działaczem społecznym w Kole PZW na różnych szczeblach zarządu. Stanowisko prezesa powierzono mi już trzecią kadencję z rzędu. Lubię współpracę z ludźmi, także z dziećmi i młodzieżą, dlatego też byłem inicjatorem powołania w Lubaszu Szkółki Wędkarskiej. Jako radny, chciałbym  włączyć innych do działania i współpracy. Moim celem jest praca dla polepszenia warunków życia w naszej gminie – od juniora do seniora. Znam potrzeby ludzi i od wielu lat wypowiadam się w ich imieniu, kiedy mnie o to poproszą. Chcę skierować swoje działania także w kierunku poprawy jakości i czystości jeziora, które jest naszym gminnym skarbem.

Monika Golik

Okręg wyborczy nr 3 - LUBASZ, ulice: Działkowa, Łąkowa, Ogrodowa, Owocowa, Polna, Poprzeczna, Porzeczkowa, Rolna, Szamotulska, Wodna, Zaciszna.

Mam 40 lat i od urodzenia mieszkam  w Lubaszu. Ukończyłam Uniwersytet  Szczeciński  Wydział  Nauk   Ekonomicznych  i   Zarządzania na kierunku Finanse i Bankowość.  Od 19 lat pracuję w Banku Spółdzielczym w Czarnkowie Oddział w Lubaszu. Od 2011 roku jestem Przewodniczącą Stowarzyszenia Amazonek i osób chorych na raka „Nadzieja”. Działam społecznie na rzecz osób chorych na raka. Udzielając się społecznie, jestem bezinteresowna w swoich działaniach oraz otwarta na potrzeby każdego mieszkańca. Kieruję się zasadą: „Pomagając innym – pomagasz  sobie”. Nie było łatwo podjąć decyzję o kandydowaniu na radną, bo w dzisiejszym świecie jesteśmy narażeni na krytykę, ale ja łatwo się nie poddaję i uparcie dążę do zamierzonych celów. Chcę pracować dla dobra naszej Gminy, troszczyć się o sprawy mieszkańców, wsłuchiwać się w ich potrzeby, a przede wszystkim kontynuować to, co zostało dla nas „zbudowane”.

Estera Nobik

Okręg wyborczy nr 4 - LUBASZ, ulice: Jaśminowa, Kwiatowa, Podgórna, Pogodna, Promienna, Słoneczna, Storczykowa, Szkolna.

Mam 46 lat, jestem mężatką i mam córkę. Mieszkam w Lubaszu. Z zawodu jestem sekretarką-planistką w Prywatnym Zespole Szkół w Czarnkowie. Interesuję się sportem, szczególnie piłką siatkową i pływaniem. Najważniejszą wartością jest dla mnie rodzina.  Zdecydowałam się na udział w wyborach do samorządu, ponieważ interesuję się życiem naszej Gminy. Chciałabym mieć wpływ na poprawę jakości życia mieszkańców Lubasza oraz na wykorzystanie potencjału, który kryje się w tej miejscowości. Zależy mi na przywróceniu dawnej renomy lubaskiego jeziora, aby stało się miejscem do miłego spędzania czasu – zarówno dla mieszkańców, jak i wczasowiczów, a szczególnie dla dzieci i młodzieży. Kolejnym aspektem, na który chciałabym zwrócić uwagę, jest budowa dróg, po których każdy z mieszkańców chce bezpiecznie i swobodnie się poruszać. Chcę reprezentować interesy mieszkańców Gminy Lubasz, mieć zawsze na uwadze ich opinię, głos w ważnej sprawie.

Elżbieta Nowak

Okręg wyborczy nr 5 - LUBASZ, ulice: Akacjowa, Brzozowa, Bukowa, Dębowa, Grabowa, Jarzębinowa, Jesionowa, Kalinowa, Klonowa, Kręta, Sportowa, Topolowa, Ustronna, Wierzbowa, Winiary, Wiśniowa, Zakątek, Żwirowa.

Mam 45 lat, mieszkam w Lubaszu. Jestem mężatką i mam dwóch synów. Od 24 lat pracuję w samorządzie, obecnie jako inspektor w Wydziale Organizacyjno-Gospodarczym Urzędu Miasta Czarnków. Jestem absolwentką Wydziału Zarządzania i Administracji Wyższej Szkoły Zarządzania i Bankowości w Poznaniu. Moja praca, którą bardzo lubię, to służba ludziom. Lubię czytać, podróżować. Moją pasją są góry. Interesuję się także muzyką i filmem. Uważam, że moja otwartość, odpowiedzialność, doświadczenie w pracy samorządowej i zaangażowanie może przyczynić się do rozwoju lokalnej społeczności. Wiem, że największy potencjał tkwi w ludziach, a współpraca przynosi najlepsze rezultaty. Liczę na Państwa głos w tegorocznych wyborach!

Jacek Michalak

Okręg wyborczy nr 6 - LUBASZ, ulice: Desantu Spadochronowego, Krótka, Płk. Orłowskiego, Powstańców Wielkopolskich, Wojska Polskiego, Zielona.

Mam 52 lata, jestem żonaty i mam dwóch synów: Piotra i Wojtka. Od urodzenia jestem związany z Lubaszem. Uczę wychowania fizycznego w Publicznej Szkole Podstawowej w Lubaszu. Ukończyłem Akademię Wychowania Fizycznego. Od wielu lat jestem działaczem sportowym. Aktywnie uprawiam sport, łącząc pasję z pracą zawodową. Biorę udział w maratonach i półmaratonach, a ostatnio także w marszach nordic walking. Przez ostatnie 4 lata pełniłem funkcję radnego i działałem na rzecz naszych mieszkańców. Znam ich potrzeby i chętnie angażuję się w sprawy społeczne. Chciałbym kontynuować pracę w samorządzie, ponieważ uważam, że obrany kierunek  zapewni rozwój nam i naszym dzieciom.

Lucyna Urbaniak-Pielka

Okręg wyborczy nr 7 - JĘDRZEJEWO, PRUSINOWO.

Mam 37 lat i od 7 lat mieszkam w Prusinowie. Ukończyłam filologię germańską na Uniwersytecie im. Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy, a także studia podyplomowe  Zarzadzanie Oświatą. Od 14 lat pracuję z młodzieżą i uczę języka niemieckiego oraz edukacji dla bezpieczeństwa w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych im. Józefa Nojego w Czarnkowie. W swojej pracy, jak i w kontaktach z ludźmi, cenię sobie uczciwość, zaangażowanie i fachowość.  Preferuję zdrowy i aktywny tryb życia. Lubię podróżować i poznawać inne kultury i religie. Jestem mężatką i jako pracująca mama zwracam uwagę na problemy edukacji dzieci i młodzieży. Dlatego chciałabym, aby na terenie gminy powstały miejsca, w których nasze pociechy mogłyby spędzać bezpiecznie i aktywnie swój wolny czas. Nasza gmina potrzebuje nowoczesnej wizji wsi, śmiałych inwestycji z perspektywą przyszłości dla młodych ludzi. To w nich jest wielki potencjał, który warto wykorzystać. Zróbmy wszystko, aby nie chcieli stąd wyjeżdżać. Chęć pomocy naszemu społeczeństwu i dokonanie zmian na lepsze, skłoniły mnie do kandydowania w wyborach.

Sławomir Dams

Okręg wyborczy nr 8 - KAMIONKA, SŁAWNO.

Mam 29 lat i mieszkam w Kamionce. Jestem rolnikiem, od urodzenia związanym z Gminą Lubasz, której losy nigdy nie były mi obojętne. Moją pasją jest praca oraz integracja z ludźmi. Działam na rzecz społeczności lokalnej, angażując się w różne projekty społeczne. Jestem osobą pracowitą i nieodmawiającą pomocy. Startuję w wyborach do samorządu, ponieważ lubię pracę z ludźmi i dla ludzi. Chcę dążyć do zgody i integracji społeczeństwa, a także w dalszym ciągu starać się o poprawę standardów życia na wsi.

Hubert Szrama

Okręg wyborczy nr 9 - BOŃCZA, ELŻBIECIN, MIŁKOWO, MIŁKÓWKO.

Mam 30 lat, jestem szczęśliwym mężem i ojcem 11-miesięcznej córki. Aktualnie mieszkam w Lubaszu, ale z Miłkowem i okolicą jestem związany od lat. To tutaj stawiałem moje pierwsze kroki, związane z edukacją i dlatego w pełni czuję się mieszkańcem Miłkowa. Ukończyłem Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu, Wydział Leśny. Aktualnie pracuję w Nadleśnictwie Krucz na stanowisku: Specjalista Służby Leśnej ds. Marketingu. Interesuję się sportem, motoryzacją i łowiectwem. Jestem osobą otwartą  i lubię pracę z ludźmi. Przez 4 lata pełniłem funkcje radnego i poznałem jej specyfikę. Uważam, że najważniejsze jest działanie i zachowanie umiaru w obietnicach. Razem możemy więcej.

Roman Gościniak

Okręg wyborczy nr 11 - KRUCZ.

Mam 62 lata i mieszkam w Kruczu. Jestem żonaty, mam trójkę dorosłych dzieci. Pracuję na stanowisku konserwatora w Gminnym Zakładzie Komunalnym w Lubaszu. Pasjonuję się wędkarstwem, motoryzacją i sportem. Jestem osobą, potrafiącą zawierać kompromisy, zawsze staram się wysłuchać mieszkańców i zobaczyć problem ich oczami. Przez ostatnie 4 lata pełniłem funkcję radnego, a wcześniej działałem w Radzie Sołeckiej w Kruczu. Chciałbym  kontynuować pracę społeczną, uaktywniać potencjał ludzki tam, gdzie to możliwe. Uważam, że wspólnie w zgodzie zrobimy wiele więcej.

Paweł Borowiak

Okręg wyborczy nr 12 - ANTONIEWO, KRUTECZEK, NOWINA.

Mam 44 lata, jestem rencistą. Ukończyłem Liceum Ekonomiczne. Interesuję się starą motoryzacją i  sportem. Lubię wycieczki, podczas których poznaję zakątki Polski. Od czterech lat pełnię funkcję sołtysa Antoniewa. Jestem zaangażowany w sprawy zarówno naszej wioski jak i Gminy Lubasz.  Jako radny chciałbym reprezentować  naszych mieszkańców i w dialogu rozwiązywać codzienne problemy. Uważam,  że działanie jest efektywne wtedy, kiedy robimy to w zgodzie i we współpracy wielu ludzi, dlatego chcę angażować mieszkańców i budować z nimi „lepsze jutro”.

Michał Stawujak

Okręg wyborczy nr 13 - BZOWO, GORAJ.

Mam 37 lat i zostałem wychowany na patriotycznych, katolickich i rodzinnych wartościach. Jestem szczęśliwym mężem Magdaleny oraz ojcem Zofii i Szymona. Ukończyłem Akademię Rolniczą w Poznaniu na kierunku Mechaniczna Technologia Drewna i pracuję w swoim zawodzie. Ponadto od kilku lat współtworzę portal informacyjny PCT24.pl. Lubię spędzać czas aktywnie, najlepiej na świeżym powietrzu z rodziną. Piłka nożna w każdym wydaniu, poza tym lubię fotografować i spędzać czas z ludźmi, rozmawiać z nimi, słuchać. Od zawsze moje działania ukierunkowane były na organizację i animację czasu dla innych, współtworzyłem m.in. takie wydarzenia jak: Lubasz Freestyle Night, Lubaska Liga Szóstek, Czaruś Cup. Wierzę, że mój zapał i aktywność mogę przenieść na tereny wsi  Goraj i Bzowo, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa, atrakcyjności turystycznych, wydarzeń kulturalnych czy integracji społecznej. Wierzę też, że wspólne działania mieszkańców pozwolą na realizację celów, jakie sobie postawimy.

Kazimierz Wicher

Okręg wyborczy nr 14 - DĘBE.

Mam 69 lat i jestem emerytem. Mieszkam w Dębem. Mam żonę, troje dzieci i czworo wnucząt.  Najważniejsze dla mnie są rodzina i środowisko, w którym żyję. Startuję w wyborach samorządowych, ponieważ moja 20- letnia praca na stanowisku sołtysa wsi Dębe i 4- letnia w samorządzie gminy, pozwoliła mi poznać problemy mieszkańców. Zawsze pomagałem je rozwiązywać i byłem blisko ludzi.  Chciałbym nadal twórczo angażować się na rzecz rozwoju społeczności gminy. Uważam, że największa siła tkwi w zgodnym społeczeństwie, które łączy jeden cel: dobro miejsca, w którym mieszkamy. Dzięki temu mamy szansę na rozwój. W zgodzie i przy zaangażowaniu mieszkańców zbudujemy więcej.

Katarzyna Fiałkowska

Okręg wyborczy nr 15 - STAJKOWO.

Mam 50 lat, jestem mieszkanką Stajkowa. Mam męża i dwie córki. Posiadam wykształcenie średnie-techniczne o kierunku administracja państwowa. Ukończyłam Liceum Zawodowe w Czarnkowie oraz Policealne Studium Zawodowe w Pile. Obecnie pracuję jako sprzedawca. 8 lat czynnie działam w Radzie Wsi Stajkowo. Interesuje mnie sport, turystyka i przyroda. Lubię biegać, spacerować, jeździć rowerem oraz słuchać dobrej muzyki. Jestem osobą wesołą, odpowiedzialną, samodzielną i lubiącą wyzwania. W Radzie Gminy pragnę być reprezentantem zwykłych mieszkańców, moich przyjaciół, znajomych ze szkoły, klientów z pracy, a także sąsiadów. Do Rady startuję przede wszystkim dlatego, aby służyć mieszkańcom, współpracować z młodzieżą, pomagać im w rozwiązywaniu codziennych problemów, mając zawsze na uwadze ich dobro.

Brandon Fusco Jersey 
Facebook